Home / Kent Haberleri / Mustafa Dündar’dan algı operasyonlarına tepki

Mustafa Dündar’dan algı operasyonlarına tepki

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi’deki gelişim ve değişimi durdurmak için çabalayan bazı muhalefet temsilcilerini ‘Basit ve adi siyaset’ yapmakla eleştirdi.

“ŞEHRİNE, PARTİSİNE VE SEÇMENİNE İHANET EDİYORLAR”

 

2009 yılından bu yana Bursa’nın, mimarisine, kimliğine ve tarihine yakışır modern bir Osmangazi inşa ettiklerini açıklayan Başkan Mustafa Dündar,  sözlerini şöyle sürdürdü; Buradaki çalışmalarımız birbirini tamamlayarak devam ediyor. Yaptığımız çalışmalar neticesinde 34 bin daireye oturma izni aldı. 150 bin kişilik bir şehir inşa ettik. Hamitler, bataklık iken şuan Osmangazi’nin ve Bursa’nın modern yüzü oldu. Planlara uygun bir şehircilik anlayışını hayata geçirdik. Demirtaş 16 bin nüfustan 90 bine çıktı. Panayır, şuanda hızla gelişim gösteriyor. Bu gelişimi engellemek isteyenler de var. Algı operasyonları ile farklı kişiler için çalışılıyormuş gibi algılar yapılmak isteniyor. Böyle basit ve adi siyaset olmaz. Her şeyi açık ve milletin huzurunda yapıyoruz. Meclisin aldığı kararlar neticesinde yapıyoruz. Bunun neticesinde bu modern şehir ortaya çıkıyor. Bu gelişimi kimse engelleyemeyecek. Bu gelişim, Bursa’da kendini gösterecek.

 “BİR ŞEHRİN HEBA OLMASINA GÖZ YUMAMAYIZ”

 

Osmangazi Belediyesi olarak tarihi dokuyu ortaya çıkarırken modern şehir de inşa ettiklerini ifade eden Mustafa Dündar, “Hamitler, Yunuseli, Güneştepe bölgesi bunun en güzel örneği.  Bu bölgede 20 tane park yaptık. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nı hizmete açtık. Bursa’nın ilk lambasız kavşağını burada hizmete soktuk. Meydanlar, pazar yerleri ve spor tesisleri inşa ettik. Burası yeni bir cazibe merkezi. Tüm çalışmalarımız belediyemizin kendi öz kaynakları ile yapılan çalışmalar. Osmangazi Belediye Meclisi’nde alınan ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan kararlar neticesinde ortaya çıktı. ‘Yapmayız’ ve ‘istemeyiz’ diyerek bir şehrin heba olmasına, kaçak olarak inşa edilmesine göz yumamayız. Birileri bir bölgedeki plan değişikliğini farklı amaçlara çekiyorsa, bu şehre, kendi partisine ve seçmenine ihanet ediyordur. Bu kişileri kınıyorum. Bizler doğru yoldan sapmayacağız. 10 senede Hamitler, Yunuseli, Güneştepe bölgesinde 150 bin kişilik bir şehir kuruyorsak, kaçağın önünü kesmişsek bu bizim doğru yoldan sapmadığımızın en güzel örneğidir” diye konuştu.

Başka bir haber

Bursa Adliyesi’nde Koronavirüs Önlemi

Vatandaşların sağlığı için koronavirüs ile mücadele kapsamında seferberlik ilan eden Osmangazi Belediyesi, adliye binalarını dezenfekte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir