Home / Genel / Karacabey belediyesi metruk binalara geçit vermiyor!

Karacabey belediyesi metruk binalara geçit vermiyor!

Karacabey’de, ‘modern kent’ hedefi doğrultusunda dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürerken, ilçe içerisindeki kullanılmayan ve yıkılmak üzere olan metruk binalarla mücadele de kararlı bir şekilde sürüyor.

Karacabey’de, kentin yaşamında olumsuzluk yaratan metruk bina sorununa kalıcı çözüm getirmek adına kolları sıvayan Karacabey Belediyesi, Başkan Ali Özkan’ın göreve geldiğinden bu yana toplamda 82 tane metruk binayı yıkarak, binaların bulunduğu bölgeyi çevre güzelleştirmeleriyle birlikte daha yaşanabilir hale getirdi.

 

İlçenin çeşitli noktalarında kullanılmayan ve yıkılmak üzere olduğu için de tehlike arz eden binaların, yer sahipleri ile diyaloğa geçilerek yıkımları gerçekleştiriliyor. 

 

Yangın vb. yıkılma riskleri ile insanların can güvenliğini tehdit eden bu binalar, madde kullanıcıları ve benzer zararlı alışkanlıklara da fırsat verdiği için vatandaşlarda tedirginlik yaratırken, Karacabey Belediyesi’nin yıllardır uyguladığı etkin program sayesinde, metruk binalarla ilgili önemli adımlar atılıyor.

Başka bir haber

Sağlık Bakanı Koca: ‘Ülkemizde koronavirüse rastlanmadı’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Karantina altında olan hastalarımızda da yapılan tetkiklerde hepsinin negatif çıktığını yani …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir